Foto

0051.jpg

Translator

Charakter kota syberyjskiego PDF Drukuj Email

Koty syberyjskie są zwierzętami żywiołowymi, ruchliwymi, z dość dużym temperamentem. Są bardzo przyjacielskie, uczuciowe i przywiązane do opiekuna, ale na przyjaźń trzeba sobie zasłużyć :) Jeśli w młodym wieku poświęcimy im dużo uwagi, łatwo będziemy mogli je sobie podporządkować. Nie są agresywne czy złośliwe, nie mają niszczycielskich zapędów, starają się być delikatne i ostrożne.


charakterInteligentne i komunikatywne, towarzyskie i ciekawskie, stają się prawdziwymi członkami rodziny. Interesują się tym co je otacza, żyją życiem rodziny, a nie tylko własnym. Szybko uczą się czystości i zasad obowiązujących w rodzinie. Zachowują się jak psy w kociej skórze. Witają się zawsze z powracającymi do domu właścicielami, same proszą o pieszczoty, ale nie robią tego w sposób natrętny. Chętnie przebywają w kocich grupach, dobrze rozumieją się także z innymi zwierzętami, np. psami.

Za ich zewnętrznym spokojem kryje się pewność siebie i siła. Jednak pomimo silnego charakteru, kot syberyjski łatwo dogaduje się z innymi zwierzętami. Lubi zabawę, jest przymilny i przywiązany do właściciela. Prawie wszystkie syberyjczyki mają przezabawne przyzwyczajenie - uwielbiają pieszczoty, gdy leżą na grzbiecie, czasami przyjmując najbardziej wymyślne pozy.

Charakter kotów syberyjskich jest bardzo atrakcyjny dla ludzi, którzy umieją cenić poczucie godności własnej i innych. Przymilne i czułe, doskonale wychwytują najmniejsze zmiany nastroju. Wrodzone poczucie taktu na ogół nie pozwoli waszemu pupilowi natarczywie żądać uwagi, jeżeli akurat jesteście czymś zajęci. Jednak jeśli jesteście w dobrym nastroju, kot syberyjski będzie się domagał pieszczot. Zadowolony syberyjczyk pięknie się uśmiecha, wyraźnie kąciki ust idą do góry :-)


 
gamma
Hodowla Impresario*PLDesign by PiK - 2003/2015 Impresario*PL
Wszelkie prawa zastrzeżone